Aktualności

Z życia naszej wspólnoty

Nowy rok formacyjny 2018/2019 rozpoczęliśmy u stóp naszej Pani Cierpliwie Słuchającej

Pojechaliśmy do Rokitna na pierwszosobotnią wrześniową mszę z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi za zniewagi wyrządzone przez ludzi.  Okazało się, że tego dnia przeżywał w sanktuarium swój dzień skupienia Ruch Światło Życie, zarówno oaza młodzieżowa jak i rodzin. Z tego powodu msza św. o godz. 11 miała niezwykle uroczystą oprawę liturgiczną, a była też transmitowana przez telewizję TVP-3.

Po mszy i godzinnym nabożeństwie udaliśmy się do kawiarenki Kalwarosa na pyszną kawę i herbatkę z różą z rokitniańskich dróżek kalwaryjskich. Nasze spotkanie okazało się być niezwykle owocne, gdyż usłyszeliśmy świadectwa naszego ojca Krzysztofa o planowanym w Gorzowie „koncercie” zespołu TGD. Dziękujemy Bogu, że prowadzi nas swoimi drogami i chroni przed złem.

Wkrótce zabieramy się do intensywnej pracy formacyjnej w naszej wspólnocie.

Read More

Rekolekcje w Lubrzy

Kulminacyjnym punktem naszej pracy formacyjnej w 20017/2018 roku były rekolekcje w Lubrzy, które odbyły się w dniach 15-17 maja 2018r.

Zamieszkaliśmy w Salezjańskim Domu Maryi Królowej Pokoju prowadzonym przez ks. Michała Sabadę. Msze święte i czuwania odbywały się w kaplicy przesiąkniętej obecnością wielu świętych, których relikwie mieliśmy w „zasięgu ręki”. Ksiądz Michał poprowadził nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie i namaścił nas olejem św. Charbela. Miał również pogadanki z naszą młodzieżą w czasie, gdy rodzicie mieli swoje zajęcia.

Konferencje na temat małżeństwa i rodziny prowadził nam nasz kochany ojciec opiekun Krzysztof Gajewski. Ojciec zaskoczył nas również „zabawkami”, które przywiózł ze sobą na czas rekreacji. Okazało się, że wśród nas jest kilku strzelców wyborowych.

Mieliśmy też okazję przejść się na spacer wśród pięknych jezior Szlaku Nenufarów, a niektórzy skorzystali nawet z możliwości kąpieli.

Mimo, że mieliśmy sami sobie gotować, to mieszkańcy domu ugościli nas grillem pod wiatą, gdzie mogliśmy podzielić się naszymi świadectwami i poznać wydarzenia z życia naszych gospodarzy.

Na rekolekcje pojechaliśmy całymi rodzinami i cieszymy się, że ten piękny czas podobał się również naszym dzieciom, które wróciły do domów zadowolone i bardziej ze sobą zżyte.

Read More

Wigilię Zesłania Ducha Świętego

W sobotnią noc 19 maja 2018r., tj. w wigilię Zesłania Ducha Świętego, jako wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zorganizowaliśmy nocne czuwanie w kościele w Wawrowie. Na wspólne uwielbienie zaprosiliśmy też młodzież z tamtejszej parafii, która w najbliższym czasie miała przystąpić do sakramentu bierzmowania. Pieśni uwielbienia prowadzone przez naszą diakonię muzyczną podrywały serca ku wyrażeniu naszej miłości ku Bogu w Trójcy Jedynemu.  W międzyczasie głodni mogli posilić się sałatkami, kanapkami i ciastem przygotowanym przez nasze panie.

O północy ksiądz proboszcz Andrzej Kołodziejczyk odprawił przepiękną eucharystię, w czasie której  przeżywaliśmy kolejny raz pamiątkę Zesłania Ducha Świętego.

Read More

Dzień skupienia

Dzień skupienia naszej grupy małżeńskiej odbył się w sobotę 10 czerwca 2017 w Klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów przy tzw. Białym kościele w Gorzowie. Read More

25 lecie małżeństwa Szczamburów

Jednym z wielu wydarzeń, które świętujemy całą wspólnotą są rocznice ślubu.

21 kwietnia 2018r. swoją 25 rocznicę zawarcia związku małżeńskiego obchodzili Beatka i Jarek Szczamburowie. Wszyscy zostaliśmy zaproszeni na uroczystą mszę św., na której jubilaci odnowili  swoje przysięgi małżeńskie. Następnie udaliśmy się do sali, gdzie zabawom i tańcom nie było końca.

Beatce i Jarkowi życzymy kolejnych 25-ciu lat wspólnego życia pod opieką Matki Bożej i Jezusa naszego Pana.

Read More

Święto Miłosierdzia Bożego w Sanktuarium w Myśliborzu

Jako wspólnota małżeństw zostaliśmy poproszeni o pomoc w przygotowaniu i prowadzeniu obchodów Święta Miłosierdzia Bożego w Sanktuarium w Myśliborzu w dniu 8 kwietnia 2018r.

Kierując się słowami z Dziejów Apostolskich „Jeden duch i jedno serce ożywiało wszystkich wierzących” chcieliśmy dać świadectwo i dowód możliwości istnienia na ziemi ewangelicznej wspólnoty „o jednym duchu i jednym sercu”.

W południe została odprawiona msza św. przez księdza biskupa, o godz. 15-tej Koronka do Miłosierdzia Bożego, następnie podano poczęstunek(kawa, herbata, ciasto itp.), a wieczorem odbyło się wielbienie prowadzone przez zespół z Gorzowa, Serce Uwielbienia pod przewodnictwem  ks. Waldemara Grzyba.

My jako wspólnota „Winnica Pańska” postanowiliśmy, jako że najlepiej to nam wychodzi, upiec pyszne ciasta na kiermasz. Pomagaliśmy również przy rozdzielaniu smakołyków wszystkim uczestnikom. Na koniec z wiarą uwielbialiśmy naszego Boga razem z zespołem Serce Uwielbienia.

Read More

Rekolekcje – „Miłość do mszy świętej”

Temat rekolekcji:  Miłość do mszy świętej

W dniach 4 – 6 marca 2011 roku odbyły się rekolekcje naszej wspólnoty z ojcem Błażejem Sekułą.  Miejscem spotkań  był dom  zakonny Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego w Gorzowie. Nasz rekolekcjonista to „Wielki Mały Człowiek”. Ojciec opowiadał nam o miłości do mszy świętej i uczył nas rozumienia podstawowych gestów liturgicznych.

Kładł bardzo duży nacisk na to, aby należycie się żegnać. Jego powiedzonko to: „ jak masz się przeżegnać byle jak, to się nie żegnaj wcale”.

Read More

Rekolekcje „Najważniejsze jest ukryte… w MIŁOŚCI”

Ofiaruje Ci małe pogłębianie Ewangelii Pana naszego Jezusa Chrystusa przez lekturę książki Antonine de Saint Exupery „Mały Książę”
– jakie dedykuje tym wszystkim, którzy mnie oswoili i, wytwarzając więzi miłości, nauczyli kochać Pana Boga.

„Mały Książę” (1943 – napisany na rok przed śmiercią Exupery’ego, gdy jego samolot zestrzelili prawdopodobnie Niemcy w czasie II wojny oświatowej) jest alegoryczną bajką, nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych – a może właśnie dla nich! Autor pisał rozczytując się, w Baśniach Andersena, i dlatego może ten styl porównań i filozoficznej refleksji tak nas urzeka ale i animuje do pracy nad sobą.

W czasie tych rekolekcji, obok Ewangelii naszego Pana Jezusa Chrystusa, bierzemy do ręki jeszcze inną niewielką książeczkę, dzieło francuskiego pisarza Antonine de Saint Exupery, zatytułowaną „Mały Książę”, która zachwyca nas od samego początku, tym, że zaczyna się od pięknego słowa: PRZEPRASZAM. To zawsze zobowiązuje, jeśli autor pisząc tak bardzo osobisty tekst uznaje się winnym, a przepraszając zaprasza nas byśmy przeczytali te słowa i zgodzili się z tym rozumieniem, że byliśmy kiedyś – bardziej dziećmi, (czyli byliśmy bliżsi wszechświata, bliżsi naszego ja, i wreszcie – bliżsi autora tych dzieł: naszego Stwórcy), to jest to zachęta do nawrócenia.

Read More

Rekolekcje „Zbawczy wymiar Aktu małżeńskiego”

Trzeba dziś wielkiej odwagi, by zdecydowanie stwierdzać, że akt małżeński jest spotkaniem nie tylko ze współmałżonkiem, ale stanowi swoiste spotkanie z Bogiem, który jest Miłością (1 J 4,8).

W dniach 20 – 22 kwietnia 2007 roku odbyły się rekolekcje małżeńskie naszej wspólnoty na temat: „ZBAWCZY WYMIAR AKTU MAŁŻEŃSKIEGO”.

Prowadził je Ojciec Ksawery Knotz OFMCap.

Read More